site intro

Rachunkowość Info

post cover
Komentarze(0)

Jeżeli założyłeś już własną firmę, lub dopiero się do tego przymierzasz, pewnie zastanawiasz się, W czym pomoże Ci biuro podatkowe ?

Biuro podatkowe w Poznaniu grunwald może pomóc w wielu czynnościach, które na początku prowadzenia firmy mogą wydawać się nieco kłopotliwe. Przede wszystkim należy głosić odpowiednie druki do ZUS. Są to min. ZUA i DRA, czyli wydruk Twoich miesięcznych składek na konto Zakładu Ubezpieczeń społecznych. Biuro rachunkowe takie jak http://www.drd.pl załatwi Ci nie tylko pozwolenia w ZUS, ale też wszystkie formalności, które musisz dopilnować w kontaktach z Urzędem Skarbowym. Warto, by zarówno biuro rachunkowe, jak i obsługujące Ciebie księgowe były doświadczone w swoim fachu, tak by uniknąć ewentualnych późniejszych kłopotów z Urzędem Skarbowym czy ZUSem.

Prowadząc firmę, należy przede wszystkim pamiętać, by opłacać ZUS to 10. dnia miesiąca, podatek dochodowy do 15., a VAT do 25. dnia każdego miesiąca. Czasami może zdarzyć się, że przez nadmiar pracy i obowiązków możesz o tym zapomnieć. Dobre biuro rachunkowe powinno zawsze przypominać o terminach płatności zarówno ZUSowskich składek jak i podatków. Niedopilnowanie tych obowiązków, może skończyć się wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami jak na przykład kontrola, czy wystawienie mandatu przez jeden z wymienionych organów. Dlatego warto posiadać doświadczone kadry płace Poznań.

Kto opłaca składki

Jeżeli planujesz zatrudniać pracowników, musisz opłacać za nich składki do ZUSu. Ponadto, jako pracodawca musisz płacić też specjalny podatek za swoich pracowników który wynosi 20% od ich wynagrodzenia. Ich wyliczenie jest bardzo skomplikowane – warto więc poprosić księgową z biura rachunkowego, by zrobiła to za Ciebie. Warto też zatrudniać pracowników niepełnosprawnych – wtedy otrzymujesz refundację części ich wynagrodzenia od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PFRON wspiera też osoby niepełnosprawne prowadzące własną działalność. Takim osobom przysługuje refundacja nawet do 100% wysokości składki emerytalnej i rentowej. Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną i chcesz prowadzić własną firmę, koniecznie zapytaj swoje biuro rachunkowe o dostępne refundacje, które Ci przysługują.

Być może planujesz też rozwinąć swoją działalność, poprzez wejście na rynki zagraniczne. Musisz wtedy zarejestrować się jako płatnik UE, składając w urzędzie odpowiednie druki. Poproś swoje biuro rachunkowe aby przygotowało Ci taki druk i zanieś je do urzędu. W trakcie prowadzenia międzynarodowej działalności, może wyniknąć wiele nieprzewidzianych prawno-podatkowych formalności. Sprawdzone biuro rachunkowe na pewno zadba o to, byś nie musiał się o nie martwić. Wynajmij więc dobre biuro i upewnij się że pracujące tam osoby znają się na rzeczy. Zapytaj o opinie osoby które korzystają z usług danego biura i jeżeli są one pozytywne – zacznij korzystać z jego usług. Wtedy będziesz mógł skupić się na tym, co dla Ciebie najważniejsze i po co zakłada się firmę – na zarabianiu pieniędzy, zdobywaniu nowych klientów i podbijaniu kolejnych rynków. Jeżeli jesteś utalentowanym przedsiębiorcą, na pewno Ci się to uda. Powodzenia!

Zostaw odpowiedź

12 − siedem =